Web Analytics

Siemens No Frost Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır?

Siemens No Frost Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır? güncel bilglendirme için siteyi ziyaret ediniz.
Siemens No Frost Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır

Günümüzün en vazgeçilmez ev eşyaları arasında yer alan buzdolapları 2 aşamadan oluşur. Bunlardan ilki normal yiyecek ve içecekleri düşük sıcaklıklarda saklamak istenilen bölüm ve diğeri de dondurularak uzun süre saklanmak isteyen ürünlerin koyulduğu bölüm. Her iki bölümün de çalışma mantığı aynı olsa da içlerinde ısı ve ayar farkı olmaktadır. No-frost kısmında doğru ayarlamaların yapılmaması halinde buzdolabınız yeterli miktarda soğutma yapmaz ve yiyecek-içecekler kısa sürede erir.

Siemens No Frost Ayarları

Siemens buzdolaplarında no-frost ayarı yaparken bazı adımları uygulamanız gerekir. Eğer aşırı soğuk seçerseniz donma aşırı derecede olacaktır, düşük soğukluk seçilmesi halinde de hava sıcaklığı dondurmasına engel olacak ve ürünler eriyerek, bozulacaktır. Ayrıca buzdolaplarında yaz ve kış modu bulunmaktadır, bu modlar hava sıcaklığına bağlı olarak buzdolabınızın çalışma prensiplerini belirler.

Siemens No Frost Ayarları

No Frost Yaz ve Kış Ayarı

Buzdolaplarında ilk olarak seçmeniz gereken ayar yaz ve kış modudur. Eğer buzdolabınızı stabil bir şekilde kullanıyorsanız ve soğutmasına ihtiyacınız var ise kış modunu seçmelisiniz, bu sayede buzdolabı soğutmaya geçecek ve tam güçte çalışacaktır.

Eğer buzdolabınızı bir süre kullanmayacaksanız veya tatile vs. çıkıyorsanız o vakit yaz yani tatil moduna almalısınız. Bu modda buzdolabı soğutmayı bırakır, güç tasarrufuna geçerek daha yavaş çalışır. Ayrıca buzdolabı aydınlatmalarını vs. kapatarak da enerji tasarrufu yapar.

No-Frost kısmı için en ideal sıcaklık -16 ile -24 arasında gösterilmektedir. Genellikle kullanıcılar -18 olarak tercih etse de sizler dijital ekrandan -24’e kadar getirebilirsiniz. Eğer buzdolabınız dijital değilse genellikle 1 ile 4 arasında bir soğukluk kademesi olmaktadır. Bu kademeler içerisinde ideal olanı 2 ile 3’tür. Aşırı soğutmak isterseniz 4’ü seçebilirsiniz.

Siemens Buzdolabı İdeal Sıcaklık Ayarları

Siemens Buzdolabı İdeal Sıcaklık Ayarları

Buzdolapları için ideal sıcaklık ayarları 1 ile 2 arasında değişmektedir. Ancak hava sıcaklığına göre buzdolabı ayarlarını da değiştirmelisiniz. Yaz aylarında 3-4 seviyeleri tercih edilirken, kış aylarında bu seviye düşebilir. Ancak yaz ayarlarında derecenin daha çok düşürülmesi halinde buzdolabınızın daha fazla performanslı çalışacağını unutmayın. Bu da beraberinde enerji tüketimini arttıracaktır.

Yukarıdaki ayarlamaları doğru bir şekilde yapmanız halinde buzdolabınız en ideal performansta çalışacaktır. Detaylı bilgi için kullanma kılavuzunuzu okuyabilirsiniz.

Siemens Servis

Siemens Servis

Yorum Yazın

İstanbul Siemens Servisi

Siemens Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Siemens Servis Çağırın
444 67 02

Siemens Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Siemens Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Siemens Servis

Siemens marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun