İstanbul Siemens Servisi
444 67 02

Çamaşır Makinesi Kazan Düşmesi Nasıl Anlaşılır? 4 Önlem

Çamaşır Makinesi Kazan Düşmesi Nasıl Anlaşılır? 4 Önlem

Çamaşır makinesi arızaları arasında en çok rastlanan kazan düşmesidir. Çamaşır makinesi arızası hanımların korkulu rüyalarından bir tanesidir. Peki bu arıza çamaşır makinesi kazan düşmesi nasıl anlaşılır? Çamaşır makinesi kazanının düştüğünü çamaşır makinesinin kapağını açtığınızda körük lastiği yerinde değil ise kazan düştüğü anlaşılır. Çamaşır makinesi kazanının düşmesi sonucu çıkan arızalar bulunması kolay olan parçalar olduğu için tamiri kolaydır.

Çamaşır makinesinin her arıza kazan düşmesi değildir. Bunun için kapı açıp lastik şekli düşüp düşmediğini anlamanız yardımcı olacaktır. Bu arızadan emin olabilmek için güvenilir ve profesyonel çamaşır makinesi tamircisi çağırarak çamaşır makinesindeki arızayı daha net söyleyecektir.

Çamaşır makinesi kazanının düşmesini engellemek için bazı önlem alınmalıdır.

  1. Öncelikle çamaşır makinesinin ayakları iyi ayarlanıp yerleştirerek dengesi sağlanmalı.
  2. Temizliğine önem verilmeli.
  3. Kireç tıkanıklığı önlemek için kireç temizleyici kullanılmalıdır.
  4. Kapasitesinden fazla çamaşır ile çalıştırılmamalıdır.

Kazan düşme sorunları tamir ve onarımı mümkün sorunlardır. Bu sorundan kaynaklı cihaz veya makineler hurda işlemi görmemelidir. Siemens servis merkezimizden sorunla ilgili profesyonel destek alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Kazan Düşmesi Neden Kaynaklanır?

Çamaşır makinesi kazan düşmesini makine çok gürültülü bir şekilde çalışmaya başlamışsa büyük ihtimal çamaşır makinesi kazanının düştüğünü gösterir. Makinenin gürültü bir şekilde çalışması Rulman bilyelerinin dağıldığını anlamına gelmektedir. Rulman bilyeleri dağıldığında çamaşır makinesi kazanı olması gerektiği gibi dönmeyerek yayları koparır.

Yayları kopması sonucu da çamaşır makinesi kazanı düşmesi meydana gelebilir. Kazanın düşmesindeki sebep amortisörlerdir. Boşa düşen amortisör makinenin kazanının standart dönüşünü engeller ve çok gürültülü bir şekilde çalışmasına sebep olur. Çamaşır makinesi kazanı düşmesiyle tamiri yapılması için çamaşır makinesi servisi aranmalıdır.

Çamaşır Makinesi Kazan Düşmesi Neden Kaynaklanır?

Çamaşır Makinesi Kazanı Düşerse Ne Olur

Çamaşır makinesi kazanının düşmesinin çeşitli nedenleri olabilir. Çamaşır makinesi kazanı düşmesi yaşandıysa bu konuda deneyimli tamirciye ihtiyaç duyulur. İlk önce çamaşır makinesi amortisör değişimi yapılması gerekip gerekmediğine bakılır. Bu işlem çamaşır makinesi tamircisi tarafından yapılmalıdır.

Çamaşır Makinesi Kazanı Düşerse Ne Olur

Kazan düşmesinde genelde rulman ve keçe değişimi yapılır. Bütün çamaşır makinelerinde iki ya da üç adet amortisör vardır. Amortisörlerin sağlam olup olmadığına bakılır. Eğer amortisör sağlam ise rulman ve keçe değişerek kazanı yaylarına takıp çamaşır makinesi çalışıp çalışmadığına bakılır. Bunun için firmamızın profesyonel ve deneyimli servis elemanlarımız dan hizmet alabilirsiniz.

Siemens Çamaşır Makinesi arızalarında 444 67 02 numaradan bizi arayarak teknik destek alabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *