İstanbul Siemens Servisi
444 67 02

Siemens Buzdolabı -18 Yanıp Sönüyor

Siemens Buzdolabı -18 Yanıp Sönüyor sorununda ne yapılması nerelere bakılması gerekir. Bir kaç adımda sorunu kaynağı ve çözümü
Siemens Buzdolabı -18 Yanıp Sönüyor

Buzdolaplarında hata kodları, cihazın doğru çalışmadığını ve bazı ayarların yapılması gerektiğine işarettir. Bu hata kodları kimi zaman ayarlarla alakalı olsa da bazı zamanlar parçaların arızasına, değişim ve tamirine kadar gidebilir. Buzdolabınız eğer arıza kodu veriyorsa ilk olarak kullanım kılavuzu ya da internet üzerinden hata kodunun sebebine bakabilirsiniz.

Cihazlarınızdaki tüm arızalarda bizleri arayarak bilgi alabileceğiniz gibi tüm Siemens servis taleplerini en hızlı şekilde alırsınız.  Siemens servisimize 444 67 02  çağrı merkezi üzerinden günün tüm saatleri ulaşabilirsiniz.

Siemens Buzdolabı Ekranı Yanıp Sönüyor Neden?

Siemens buzdolaplarında yer alan dijital ekranda yanıp sönme, hata kodları oluşması birkaç sorunun habercisidir. Aşağıda yer alan adımları sırasıyla uygulamanız halinde -18 Yanıp Sönme sorunu çözülebilir. Eğer tüm denemelere rağmen hala devam ediyorsa problem parçalarda olabilir. Değişim ya da tamir edilmesi hata kodunun giderilmesine yardımcı olur.

  • Eğer buzdolabınız sergileme moduna geçmiş ise ilk olarak alarm kısmındaki tuşa 10-20 saniye arası basılı tutmanız gerekir. Sergileme modu devre dışı kaldığında uyarı da gidecektir. Sergileme modunda buzdolabınız çalışmasa bile iç ışığını yakar, bu sebeple de çalışıyor izlenimi verir.
  • Bazı durumlarda filtrelerde donmalar meydana gelebilir. 24 saat boyunca kapalı tutmanız, buzların erimesine ve filtrelerin tekrar çalışmasına yardımcı olur. Sorun devam ederse, teknik servis tarafından filtrelerin çıkartılarak kontrol edilmesi gerekir.
  • Buzdolabı kapağı uzun süre açık kalırsa cihaz uyarıya geçer ve ışık yakar. Kapağın doğru kapatıldığından emin olun. Eğer kapalı olmasına rağmen hala sorun devam ediyorsa çevresindeki sensör ve contalar kontrol edilmelidir.
  • Alarm butonunda ve sensörlerde temassızlık olabilir. Bu durumda herhangi bir sorun olmasa bile uyarı verir ve ses çıkartır. Sensörü kontrol ediniz.
  • Dondurucu aşırı bir şekilde doldurulduysa buzdolabı yeterli soğutmayı yapamaz ve hataya geçer. Böyle durumlarda kapasitesini kontrol ederek ona göre yükleme yapmanız önemlidir.
  • Buz yapıcı, buzdolabı motor ve buz çözme sensörlerinde temassızlık veya hata olması durumunda anakarta yeterli bilgi gitmeyeceği için buzdolabınız uyarı verir.

Siemens Buzdolabı -18 Yanıp Sönmeye Devam Ediyorsa

Siemens Buzdolabı -18 Yanıp Sönmeye Devam Ediyorsa

Buzdolabı arızaları arasında yer alan yukardaki adımları kontrol etmeniz ve gerekli çözümleri uygulamanız halinde yüksek ihtimalle hatalar ortadan kalkacaktır. Ancak devam etmesi ve çözüm bulunamaması halinde sorun cihazın içindeki parçalarda olabilir. Bu nedenle kişisel işlemler yerine uzmanın destek alınmalı, Siemens Teknik servis tarafından detaylı bir şekilde bakılması ve teşhis koyulduktan sonra tamir edilmesi gerekir.

Siemens Buzdolabı -18 Yanıp Sönüyor sorunu ile ilgili diğer merak ettikleriniz ve sorularını için bizi arayabilirsiniz.

Siemens Servis

Siemens Servis

Yorum Yazın

İstanbul Siemens Servisi

Siemens Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Siemens Servis Çağırın
444 67 02

Siemens Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Siemens Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Siemens Servis

Siemens marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

belen siemens servisi hatay siemens servisi