İstanbul Siemens Servisi
444 67 02

Siemens Çamaşır Makinesi Anahtar İşareti Ne Anlama Gelir? 4

4 adımda Siemens Çamaşır Makinesi Anahtar İşareti Ne Anlama Gelir? sorunuza yanıt verdik. Anahtar işaretinin anlamı için lütfen inceleyiniz.
Siemens Çamaşır Makinesi Anahtar İşareti Ne Anlama Gelir

Çamaşır makineleri kullanıma ve özelliklerine bağlı olarak çeşitli arızalar yaşayabilir. Bu arızalardan bazıları önemli bir detaya dikkat ederken, diğerleri de makinenin daha iyi çalışması içindir. Siemens kullanıcıları tarafından en çok karşılaşılan hata kodu “Anahtar İşareti” olarak görülmektedir. Siemens anahtar işareti arızası alıyorsanız, birkaç ufak adım ile sorunu çözebilirsiniz.

Size yakındaki Siemens servisi ekiplerimize 444 67 02 numaradan istediğiniz zaman ulaşabilir her konuda profesyonel destek alabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz cihazların modeline bakmaksızın geniş servis altyapımız ve yeterli teknisyenimizle sizlere en iyi servis deneyimini sunuyoruz.

Siemens Anahtar İşareti Nedir? Nasıl Çözülür

Siemens Anahtar İşareti Nedir? Nasıl Çözülür?

Siemens marka çamaşır makinelerinde sık sık görülen anahtar işareti aslında cihazınızda bir arıza olmadığını ancak çocuk kilidinin aktif hale geldiğini söylemektedir. Bu sorun ortaya çıktığında cihazın kapağı açılmaz ve güvenlik amaçlı kilitli kalır. Özellikle çocukların kapağı açmaması, içerisine girerek sıkışmaması için böyle bir güvenlik adımına geçmektedir. Aşağıda yer alan adımları uygulamanız halinde çocuk kilidini kolayca kaldırabilirsiniz.

  1. Bazı çamaşır makinelerinde yıkama bittikten sonra direkt olarak çocuk kilidine geçebilir, bir süre sonra kendiliğinden tekrar kilidi açabilir. Herhangi bir işlem yapmanız gerekmez.
  2. Siemens makinanızın ekranı dokunmatik dijital ise ve anahtar işareti çıkmışsa yapmanız gereken bu botuna 5 saniye boyunca basılı tutmaktır. İşlem sonrası bip sesini duyduğunuzda kilidin açıldığını görebilirsiniz.
  3. Eğer anahtar ya da CL sembolü var ise açma kapatma tuşuna 5 saniye boyunca basılı tutun, bu işlem sonrası makine resetlenir ve bip sesiyle kapak açılır.
  4. Yukarıda yer alan çözümleri denediniz ancak hala olmadıysa makinenin rpm ve tamamlandı tuşları ile çocuk kilidini açıyor olabilir. “RPM” ve “TAMAMLANDI” tuşuna 5 saniye boyunca basılı tutun, eğer işlem sonrası kapak açılırsa çocuk kilidi kaldırılmış demektir.

Genellikle çamaşır makineleri için kullanılan çocuk kilidi açma seçenekleri bu şekildedir. Her ne kadar bilgilendirmemiz dışında farklı ayarlarda yeni nesil teknolojik ürünlerde farklılık gösterebilir. Kullanım cihaz ve ürünün kullanım kılavuzunu inceleyerek detaylı bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Çocuk Kilidi Nasıl Ayarlanır?

Dijital ekranlı olan Siemens makinelerde menüyü takip ederek çocuk kilidini zamanlamanız ve ayarlamalarını değiştirmeniz mümkündür. Ancak cihazda problem olması, elektrik kesintisi nedeniyle güç kaybına uğraması ya da resetlenmesi halinde yaptığınız ayarlar başa dönebilir. Bunu anlamak için makinenizin yıkama sonrası çocuk kilidini devreye alıp almadığını kontrol edebilirsiniz.

Siemens Çamaşır Makinesi Anahtar İşareti Ne Anlama Gelir? sorusuna detaylı şekilde yanıt vermeye çaba gösterdik. Eğer tüm işlemlere rağmen hala anahtar sembolü gitmediyse teknik servise başvurmanız gerekebilir. Bazı sistematik sorunlar, dijital problemler bazen ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle mutlaka her tür teknik sorun önemsenmeli ve hızlıca çözüm üretilmelidir. Yanlış işçilik ve tamir işlemleri cihazlarda sık arızaya neden olabileceği gibi cihaz ömrününde azalmasına neden olur.

Siemens Servis

Siemens Servis

Yorum Yazın

İstanbul Siemens Servisi

Siemens Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Siemens Servis Çağırın
444 67 02

Siemens Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Siemens Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Siemens Servis

Siemens marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

belen siemens servisi hatay siemens servisi