İstanbul Siemens Servisi
444 67 02

Siemens Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Siemens Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır? 4 adımlı yol yöntem bilgilendirmeyi sayfa içinde bulabilirsiniz.
Siemens Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır

Evimizde yer alan beyaz eşyalar her ne kadar çok kullanışlı olsalar da kullanım alanları itibariyle çocuklardan uzak tutulmalıdır. Siemens kurutma makinesi çocuk kilidi de size bu noktada yardımcı olmaktadır. Özellikle elektrikli ev aletleri ve çocuklara sıkıntı oluşturabilecek diğer eşyalarda çocuk kilidi açmanız önemlidir.

Siemens kurutma makineleri için özel servis birimlerimiz bulunmaktadır. Cihaz sahipleri için en verimli ve kalıcı çözümleri uzman teknisyenlerimizle biz sağlıyoruz. Siemens servis için 444 67 02 telefon numarasından günün her saati bizi arayın.

Siemens Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Kurutma makinelerinde güvenlik amaçlı olarak işlem bittiğinde ya da diğer zamanlarda çocuklarınızın makinenin içine girmemesi, elektrik aksamına ulaşmaması ve haznenin içinde kalmaması için bir önlem alınmaktadır. Eğer makinenizde çocuk kilidi devreye girdiyse şu adımları izlemeniz gerekir;

  1. Kurutma makinenizde çocuk kilidi devreye girdiğinde anahtar şeklinde bir sembol ya da CL ifadesi ekranda çıkar ve diğer tüm fonksiyonlar devre dışı kalır. Bu kilidi kaldırmak için 3 farklı yol bulunur.
  2. Makinenizin çalışmasını sağlayan start butonuna 5 saniye civarında basılı tutun. Bu işlem sonrası bip sesi gelecektir ve semboller gidecektir. Daha sonra makinenizi normal kullanabilirsiniz.
  3. Bazı makinelerde bu işlem “rpm” ve “tamamlandı” tuşuna aynı anda 5 saniye civarında basılı tutmakla olmaktadır.
  4. Eğer yukarıdaki butonlar yoksa ve uygulamanıza rağmen sorun çözülmediyse makineniz dijital ekran olabilir. Ekran üzerinde yer alan anahtar sembolüne 5 saniye basılı tutmalısınız. Daha sonra bu uyarı gidecek ve çocuk kilidi otomatik açılacaktır.

Siemens Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Kaldırılır

Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Devreye Girer?

Kurutma makinesinde yer alan tüm özellikler gibi çocuk kilidinin de detaylı anlatımı kullanma kılavuzunda bulunur. Belli bir ayar yaptığınızda bu genellikle uzun süre gider ancak makinede bir sorun olması ya da sıfırlamanız halinde başa dönebilir.

  • Çocuk emniyeti makinenin model ve türüne göre farklı şekillerde devreye girebilir.
  • Çamaşır makinesi çalıştırılıp aktif edildikten sonra çocuk kilidi devreye girer. Bu sayede çocuğunuz kapağı açamaz ve çeşitli sorunların da önüne geçilmiş olur.
  • Eğer cihaz çalışırken çocuk kilidini kapatırsanız, tekrar kapatıp açıldığında çocuk kilidi devreye girer. Bazı modellerde bu kilidi tamamen kaldırmanız da mümkündür.
  • Elektrik kesintileri gibi cihazın beyin kısmını kapatan sorunlarda da yine çocuk kilidi devreye girebilir ya da çıkabilir. Bu tür durumlarda mutlaka kontrol ediniz.

Siemens Kurutma Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır? konusunda sizlere en detaylı bilgiyi vermeye çalıştık. Siemens kurutma makinesi sorunlarında bizi her zaman arayabilirsiniz.

Siemens Servis

Siemens Servis

Yorum Yazın

İstanbul Siemens Servisi

Siemens Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Siemens Servis Çağırın
444 67 02

Siemens Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Siemens Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Siemens Servis

Siemens marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun