İstanbul Siemens Servisi
444 67 02

Siemens Çamaşır Makinesi Neden Dönmüyor? 3 sebep

Siemens marka cihazlar oldukça kaliteli parçalara sahip olsada kimi zaman arıza verebilir. Siemens çamaşır makinesi neden dönmüyor? Bunun bir çok sebebi olmakta ve merkez tamir onarım randevu firması olarak en sık karşılaştığımız sorunları belirteceğiz.
Siemens çamaşır makinesi neden dönmüyor?

Siemens marka cihazlar oldukça kaliteli parçalara sahip olsada kimi zaman arıza verebilir. Siemens çamaşır makinesi neden dönmüyor? Bunun bir çok sebebi olmakta ve merkez tamir onarım randevu firması olarak en sık karşılaştığımız sorunları belirteceğiz. Siemens beyaz eşya servisi olarak bu cihazların çalışma prensibini en iyi şekilde biliyor ve doğru hizmetler veriyoruz.

Çamaşır makinesi kapağı, dengesiz çamaşır yüklenmesi ve tahliye hortumu genellikle en çok karşılaştığımız kazan dönememe şikayeti nedenlerinin başında gelmektedir. Siemens markalı cihazlar kaliteli tasarımlı olmasından ötürü arıza durumları geç de olsa karşılaşılmaktadır. Fakat kimi durumlarda arıza olmasa da kullanıcı kaynaklı kazan dönmeye başlamayabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi Yükleme Kapağını Kontrol Edin

Genellikle tamburun dönmemesi olduğunda sıkça karşılaştığımız durumlardan bir tanesi yükleme kapağının tam kapatılmamasından ötürü olmaktadır. Yükleme kapağı kapatılamadığında makine kendini korumaya alarak kazanın dönüşü engellenir.

Sizler kapağın tam kapattığınızı düşünsenizde belkide kilit mekanizmasında arıza olabilir ve kapatsanız bile kapandığını cihaz algılamıyor olabilir. En sık karşılaştığımız sorunların başında Siemens çamaşır makinesi kilidi tarafından kaynaklanmaktadır. Kilidi kontrol ederek arıza var ise değiştirebilir ve makineninizin tekrar düzenli çalışması sağlanır.

Siemens çamaşır makinesi neden dönmüyor

Siemens Çamaşır Makinesi Dengesiz Yüklenmesi

Kullanmakta olduğunuz makinelerin kilo kapasitesine oldukça dikkat etmelisiniz. Siemens çamaşır makineleri 5 – 7 ve 9 kilo kapasiteli makineler üretmektedir. Bu kilo kapasiteleri aşılması durumunda kazan dönmeye başlamayacaktır. haricinde dengesiz yükleme yapılması da makinenizin düzgün çalışmasını engelleyecektir.

Çamaşır makinesinde her kullanıcı yorgan, battaniye gibi büyük çaplarda eşyalar yıkamaktadır. Fakat bu makineler giysiler için tasarlanmış olup bu tarz ıslandığında aşırı ağırlığa sahip olmakta ve kazanda dengesiz yüklenmeye sebebiyet vermektedir.

Siemens Çamaşır Makinesi Tahliye Hortumu Kontrol Edin

Tahliye hortumunun yerine çıkması durumunda Siemens çamaşır makinesi kazan dönmesine engel olacaktır. Bu tarz akıllı cihazlar yıkama işlemine başlamadan önce tüm parçaları kontrol ederek çalışmasında bir arıza yok ise dönmeye başlar.

Yıkama öncesinde makineyi yerinden çektiyseniz yada herhangi bir sebeple olduğu yerden oynaması durumunda tahliye hortumu yuvasından çıkabilmektedir. Tahliye hortumu zeminden 40 ila 100 cm yukarı da olması gerekmektedir. Bu ölçüle dışında olması durumunda makinenizin kazanı dönmeye başlamaz. Genellikle kullanıcılar tahliye hortumundan olma ihtimalini değerlendirmese de en sık karşılaştığımız durumlardan biridir.

Siemens Servis

Siemens Servis

Yorum Yazın

İstanbul Siemens Servisi

Siemens Servis Çağır

Adresinize Aynı Gün Siemens Servis Çağırın
444 67 02

Siemens Servis WhatsApp

WhatsApp Üzerinden Siemens Servis Talebinizi Bize İletin
WhatsApp

İstanbul Siemens Servis

Siemens marka cihaz ve ürünlerinde tamir, onarım, bakım, montaj, yedek parça ve yer değiştirme hizmetleri. 

Son Yazılar

Servis Bültenine Üye Olun

belen siemens servisi hatay siemens servisi